Ogólnopolski Finał Festiwalu Kolęd i Pastorałek (kwalifikacje )

Wczoraj miałem przyjemność towarzyszyć dzieciom ze Scholi z parafii Św. Barbary w Jaworznie. Dzieci zajęły pierwsze miejsce w konkursie Kolęd w Jaworznie "Złota Kantyczka " i tym zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Dzieciaki sa naprawdę niezłe, mają wielkie głosy, mają dar śpiewania. Siostra Katarzyna Kozubek trzyma ich temperamenty na wodzach, a to że pracuje z dziećmi tylko od września 2008r. zasługuje na wielką pochwałę.

No więc nasi debiutanci to:
- dzieci z klas od "0" do "5" (SP.7, SP.15)
- s. Kasia (gitara i przygotowanie wokalne )
- A. Bakalarz (skrzypce )
- K. Smolarczyk (skrzypce )
- K. Szczurek (skrzypce )
A wczoraj w Będzinie Schola z Jaworzna zaśpiewała :
"Choinek blask", "Mój Maleńki Jezusie", "Gdy śliczna Panna"


Myślę, że tutaj należy wspomnieć o ks. Stanisławie, s. Grażynie, bowiem to Oni uczą Słowa Bożego w "siódemce " i s. Marii, odpowiedzialnej za stroje naszych dzieci. Wielkie podziękowania należą się też ks. Proboszczowi Stanisławowi Pyle, który zasponsorował dzieciakom wyjazd na przesłuchania.

Największe podziękowania należą się rodzicom, którzy objęli opieką dzieci podczas wyjazdu. Przede wszystkim za to, że wychowują takie talenty wokalne.

A ja ze swojej strony dodam, że czekam na sobotni i niedzielny koncert. Postaram się wtedy zaprosić Was na więcej zdjęć z tak miłej przygody.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pilsko - pętla z Korbielowa