Schola na eliminacjach Złotej Kantyczki

Pod wodzą Siostry Kasi i Ks. Stanisława, Schola z parafii Św. Barbary, wzięła udział w przesłuchaniach do Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wszystko zaczęło się jakiś czas temu, po to by móc cieszyć ludzkie serca śpiewem naszych dzieci. Już drugi rok schola działa prężnie i każdą niedzielną mszę dla dzieci urozmaica śpiewanymi przez siebie utworami. Oprócz okazjonalnych występów, dzieciaki brały już udział w konkursach, o czym pisałem tutaj.


W tym roku na przesłuchaniu w domu kultury w Szczakowej zaprezentowały się w pięknych strojach, uszytych przez babcię i ciocię jednej z dziewczynek, którym serdecznie dziękujemy. Dziewczynki radosne, uśmiechnięte, ale skupione zaśpiewały : "Grudniowe noce", "Jezus malusieńki" oraz "Mizerna cicha". Aranżacje do tych utworów tworzyli m.in.: Roman Jońca i Rafał Smoleń. Choreografem i dyrygentem był nie kto inny, jak s. Katarzyna, natomiast pani Barbara Knot pięknie i subtelnie przygrywała na skrzypcach.


W drodze powrotnej z dziewczynek biła radość z udanego występu, s. Kasia również nie ukrywała zadowolenia. Czy będzie finał ? Tego dowiemy się niebawem, gdyż eliminacje jeszcze trwają. Na koniec pozostaje nam podziękować wszystkim tym, którzy mieli swój udział w przygotowaniach dzieci do występu. Mnie ze swej strony pozostaje zaprosić do GALERII, gdzie choć odrobinę można poczuć klimat pamiętnego dnia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga